KONST / Litografier / Litografi 7347496
nr 734 7496
Carsten Engström
(1941-2004), Sverige
Litografi, Carsten Engström (1941-2004), Har jag en kropp eller är jag en kropp, HC-upplaga, sign. Engström, motivets mått: 51x37
Carsten Engström, svensk målare född 1941, död 2004.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 16 januari 2012
kl 18:25:42
13/1 23:15:22
15/1 19:28:15
150 kr
Carsten Engström
Läs mer om Carsten Engström
Signe Persson-Melin (f. 1925)